Burç Yorumları – Astroloji

Site Rengi

Yay Burçu Özellikleri Yay Farklılığı

Yay Burçu Özellikleri Yay Farklılığı

Yay Burçu Özellikleri Yay Farklılığı

ASTROLOJİ BİLİMİ

Herkesin uzaktan yakından bir şekilde ilgilendiği astroloji, gezegenlerin ve yıldızların insanların davranışsal ve kişilik özellikleri bakımından yaşamları üzerindeki etkilerini yorumlayan bir bilim dalıdır. İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri varlığını koruyan ve bilimlerin en eskisi olan astrolojinin nereden çıktığı belirsizdir. Milattan önce Mısırlılar güneşe tapmış, ilk astroloji okulu da Bağdat’ta açılmış, sonrasında Avrupa’ya geçmiştir. Geniş kapsamı nedeniyle yorum farklılıkları ortaya çıkmakta, bu nedenle pozitif bir bilim olarak kabul edilmemektedir.

BURÇLAR

Astroloji bilimiyle var olan burçlar, insanın doğum anında Güneş’in hangi pozisyonda olduğunu gösteren göksel bir alanın sembolik ifadesidir. Burçlar, aslında takımyıldızlarıdır. 12 adet bulunan burçların her birinin ayrı özellikleri ve birbirinden ayrılan noktaları vardır.

ZOR BURÇLAR ARASINDA: YAY

23 Kasım- 22 Aralık tarihleri arasında doğan kişiler olan Yay burcu özellikleri incelendiğinde, ideallerine bağlı, şanslı ve iyimser bir burç olduğu görülür. Özgürlüklerine bağlılığı dikkat çeker. Enerjisi hep üst seviyededir, her daim coşkuludur. Dürüstlüğü kadar öğrenme aşkı, seyahat düşkünlüğü ve bilginin peşinde her yere gitme yeteneği ile bilinir. Sürekli karmaşıklık içerisinde, talihli, şansları her daim yüksek kişilerdir. Dostlarına çok önem verir, yalnızlığı sevmez, cana yakın ve sempatik kişilerdir. Hem vücuduna hem de kafa yapısına önem veren iki karaktere sahiptir. Bu yüzden spor yapıp vücudunu geliştirmeye, açık havada spor yapmaya ilgileri yüksektir. İkinci kişilik olarak da her türlü sorunun çözümünün kafada çözüleceğinin bilincindedirler. Konuşma tarzları oldukça iyidir.

YAY’IN BİTMEYEN ÖZELLİKLERİ

Yay burcu insanlarının etkileyici ve tatlı konuşma tarzları vardır. Etrafındakileri konuşmaları ve konu seçimleriyle etkileme gücüne sahiptirler. Mizah duyguları yüksektir, eğlencelidir. Hayata çok bağlı oldukları için de hayata kendi izlerini bırakmak isterler. İyimser, zeki, yüksek enerjili, girişken, popüler bir karakterdir. Yay burcu insanının farklı olduğunu kanıtlayan özellikleri şöyle sıralanabilir:

 • İçten gülümsemeleri

 • Şişmanlamaya meyilli olmaları

 • Obsesif kompülsif bozukluğa yakın olmaları

 • Hafif burun eğriliği

 • Cömertlikleri

 • Yay gibi gergin olmaları

 • Suyuna gidilmezse inatçı olmaları

 • Dini konulara olgun yaklaşmaları

 • Müziği sevmeleri

 • Liderlikten çok grubun sevilen kişisi olmaları

 • Güzel görünmeye önem vermeleri

 • Felsefeye ve derin düşünceye ilgi duymaları

 • Kıskanç olmaları

 • Değişken olmaları

 • Akrep ve Oğlak burçları arasında iyimserlik anlamında tampon olmaları

 • Sakar olmaları

YAY’LARDA AŞK

Yay burcu aşk yorumu olarak bakıldığında, Yay’ların tam bir aşk kumarbazı olduğu söylenebilir. Daima hareketli ve fırtınalı olan aşk yaşamlarında her hatalarını dürüstçe açıklayabilecek özelliktelerdir. Sıcakkanlı, romantik ve ateşlidirler. Özgür yapılarından dolayı kısıtlanmayı sevmezler. Doğru kişiyi bulmak için gerçekten uzun uğraşlar sergilerler. Yay erkeği aşk yaşamında romantik olmaktan çok yaramaz bir çocuktur. Partnerinin neşeli, eğlenceli olmasını ister. Yay kadını da değişikliğin insanıdır, birtakım değişiklik arzular. Vücuduyla ilgi çekmeyi bilir, baştan çıkarmakta ustadır.

İŞ YAŞAMINDA YAY

Yay burcu iş yorumu yapılmak istendiğinde, söze ilk olarak girişimci ruhundan bahsedilmelidir. Çabalarının ve yaratıcılıklarının beğenilmesini ve takdir edilmesini isterler. Gerçeklerin peşinde karakterleri, savcılık, politikacılık, yargıçlık gibi meslekleri ön planda tutar. Sezgileri kuvvetlidir ve iyi bir takım arkadaşıdır. İyi bir yönetici olabilirler, birlikte çalıştığı insanlara rahat ve demokratik iş imkanı sağlarlar. Yay burcu insanları adeta yöneticilik özellikleri ile donatılmıştır. Özgüveni, insanlarla iyi geçinmesi, deneyimleri, girişimciliği, sorumluluk duygusu bunda çok etkilidir. Yay insanı genellikle otuzlu yaşlarda olgunluğa erişirler ve bunu da iş yaşamlarında olumlu anlamda gösterebilirler. Kısaca başarı, Yay burcu insanlarının her daim yakınındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.