Burç Yorumları – Astroloji

Site Rengi

Oğlak Burcu Özellikleri Ve Yorumu

Oğlak Burcu Özellikleri Ve Yorumu

Oğlak Burcunu Neler Bekliyor? Oğlak burcu bilindiği gibi 22 Aralık-20 Ocak tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Oğlak burcunun ünlüleri Mel Gibson, Ricky Martin, Benjamin Franklin, Barış Manço, Moliere, Umberto Eco, Edgar Allen Poe, Josph Stalin olarak sayılabilir.

2017 Oğlak Burcu Aşk Yorumu

Oğlak burcu erkekleri için genel olarak aşk hayatı ikinci planda gibi görülebilir. Özellikle iş veya eğitim hayatları daha önemli gibi gelebilir. Ancak bu burcun erkekleri daha yakından tanındığı zaman aslında oğlak burcunun genel olarak güven sorunu yaşadıkları buna karşılık yakından tanındıkları zaman aslında ilişkilerine son derece bağlı oldukları görülebilir. Aynı şekilde oğlak burcu kadınları da genel olarak aşk konusunda güvensiz ve çekingen gibi görünür, kendilerini çokça belli edemezler. Güven sorunu aşıldıktan sonra ilişki başladığında son derece sadık ve sevgi dolu oldukları fark edilir. Oğlak burcunun hem erkeği hem kadınları son derece sadıktır. Belki de burçlar dünyasının en sadık üyeleridir. Evlilik hayatında da son derece dikkatli ve evlilik kurumuna son derece saygılıdırlar ve karşılarında ki kişilerin de aynı saygı ve özeni göstermesini beklerler. Toprak burçları (boğa, başak, oğlak) ve oğlak burçlarının ilişki anlamında doğal bir uyumları olduğu söylenebilir. Oğlak burçları ayrıca su burçları (yengeç, akrep, balık) ile de uyumludurlar ve duygusal olarak birbirlerini tamamlayabilirler. Hava burcu (ikizler, terazi, kova) gruplarından insanları duygusal olarak uçarı ve güvenilmez buldukları için çok uyumlu olamazlar. Oğlak burcu ilişkilerde de denge aradığı için aradaki farklar uyumsuzluğa sebep olabilir. Güven, düzen karşılıklı anlayış üzerine ilişki kurmak isterler.

Oğlak Burcu İş Yorumları

Oğlak burcu insanlarından iyi yöneticiler çıkar. Özellikle bilgisayar programcılığı ve genel olarak tüm bilgisayar işlerinde ve muhasebe konularında son derece başarılıdırlar. Politika da oğlaklar için başarılı alanlardan biridir. Dünya’da ve Türkiye’de birçok ünlü politikacı oğlak burcudur. Martin Luther King, Richard Nixon, Mao gibi dünya tarihine mal olmuş birçok politikacı oğlak burcudur. Ayrıca bilim sel konular özellikle yüksek matematik, kimya tıp ve fizik de oğlaklar için önemli çalışma alanlarıdır. İr Isaac Newton, Louis Pasteur gibi dahi bilim adamları oğlak burcudur. Bunların dışında yaratıcı düşünceleri iyi mühendis ve mimar olmanın yolunu açar. Başarılı mimar, mühendis, tasarımcı olabilir mesleklerinde rahatça yükselebilirler. Genel olarak düzenli çalışmaları, disiplinleri ile azmettikleri her işi başarı ile yapmaları işten bile değildir. Mükemmel yönetici özellikleri ile yönetim departmanlarının aranan yüzleridir. Genel olarak çalışma hayatında ofis dedikodularından uzak durmaya ve profesyonel disiplinden kopmamaya çalışırlar. Oğlak urcu insanları aynı yerde çalışmaktan hoşlanırlar ve çok sık iş değiştirmekten alıştıkları ortamdan uzaklaşmaktan hoşlanmazlar.

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

Oğlak burcunun en büyük özellikleri kendinden emin ve özsaygılarının yüksek oluşlarıdır. Güçlü kişilikleri güvenilir bir yapıları vardır. Disiplinli ve düzenlidirler. Düzensiz yaşam alanı ve iş ortamına tahammül edemezler. Düzen ve temizlik takıntı düzeyinde önem verdikleri söylenebilir. Diğer insanlara karşı mesafelidirler. İlk planda soğuk imajı verseler de tanındıkça sevilir ve dışarıdan göründükleri gibi olmadıkları görülür. İş ve eğitim hayatları genellikle özel hayatlarından önce gelir. Oğlak burcu insanlarına yapılan en büyük eleştiri maddiyata ve paraya öncelik veriyor olmalarıdır. Maddiyat ve para genellikle ilişkilerden ve aşktan önemlidir. Para konusunda tutumludurlar ve kolay para harcamazlar. Kazanmak ve galip gelmek öncelikleridir. Akıl ve mantık kurallarına öncelik vererek duygusallığı arka plana atarlar. Gelenek ve göreneklere göre davranırlar ve geleneklerin dışına çıkmayı akıllarından bile geçirmezler. Lider ruhludurlar ve bu hem iş hem özel hayatlarında kendini göstererek zaman zaman sorun yaşamalarına sebep olabilir. Bütün bunların dışında alışkanlıklarına bağlıdırlar. Hızlı değişimlerden, rutin dışına çıkan davranışlar ve durumlardan hoşlanmazlar ve böyle durumlara kolay adapte olamazlar. Mükemmeliyetçi yapıları zaman zaman çevreleri ile sorun yaşamalarına sebep olsa da ilişkilerinde ve iş hayatında uyumu yakaladıklarında sorun gibi görünen özellikler hayatı kolaylaştırmaya başlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.