Burç Yorumları – Astroloji

Site Rengi

Her Şeyiyle Kova Burcu Özellikleri

Her Şeyiyle Kova Burcu Özellikleri

BURÇLARA BİLİMSEL BAKIŞ

Herkesin az ya da çok bilgi sahibi olduğu, kimilerinin inandığı, kimilerinin hiçbir şekilde inandırıcı bulmadığı bir kavram olan burçları bilimsel olarak ele aldığımızda, birçok ilginç ve gerçek bilgilerle karşılaşırız. Gök kubbede yer alan on iki takımyıldızına verilen ad olan burçlar, göksel olan cisimlerin insanla arasındaki ilişkisi ve etkileşimi incelenir. Burçlar; ateş, toprak, hava ve su grupları olarak dörde ayrılmıştır. Hangi gruptan burca ait olunduğunu bilmek, temel kişilik özelliklerinin belirlenmesinde etkilidir.

  • ATEŞ BURÇLARI; Koç, Aslan ve Yay’dır.

  • TOPRAK BURÇLARI; Boğa, Başak ve Oğlak’tır.

  • HAVA BURÇLARI; İkizler, Terazi ve Kova’dır.

  • SU BURÇLARI; Yengeç, Akrep ve Balık’tır.

Astrolojideki burçlar, kişilerin iş hayatından kariyerlerine, aşk hayatından uğurlu sayılarına, hobilerinden sağlığına kadar birçok alanda geniş bilgiye ulaşılmasını sağlar. Dolayısıyla, 20 Ocak – 18 Şubat arası doğan kişilerin özelliklerini anlayabilmek için, KOVA burcunun özelliklerine bakmak yeterlidir.

KOVA İNSANI NASIL OLUR?

Kova burcu özellikleri incelendiğinde, tüm burçlar arasında en uyumsuz burç olarak bilinmesi göze çarpar. Bir taraftan özgürlüğüne düşkün havai davranışlarının yanı sıra her zaman ayakları yere basmasını da iyi bilir. Yardımseverliği ile de bilinen bu burç, özgürlüğüne de çok düşkündür ve bu nedenle aşk konusunda da sıkıntılar çekebilir. Güçlü önsezilere sahiptir, oldukça zekidir. Her ne kadar yaratıcı olsa da her şeyin akıl ve mantık üzerine kurulu olmasını ister. Yeniliğe ve öğrenmeye açık bir karakterdir. Bir şeyi öğrenmek istediğinde en ince ayrıntısına kadar tüm detayları inceler. Düşüncelerini ve bildiklerini paylaşmayı sever. İnsanlara olan sevgisi nedeniyle ikili ilişkiler kurmakta başarılıdır. Genel olarak dengeli bir kişiliğe sahip olsa da zaman zaman bu durum değişebilir. Hoşlanmadıkları şeyleri hemen değiştirmeyi ve istedikleri hale getirmeyi hedeflerler. En olumsuz özellikleri: sorumsuz ve saplantılı olması, dediğim dedik ve asi tavırları ve dengesiz davranışlar sergilemesidir. En olumlu özellikleri de, arkadaş canlılığı, insancıllığı, yardımseverliği ve iyimserliğidir. Uğurlu günü Pazar, uğurlu renkleri yeşil ve mavi, uğurlu taşı da kristal ve yeşimdir.

Yönetici yıldızının Uranüs olduğu kova burcunun en üstün yeteneği sağduyusudur. Anahtar sözcüğü bağımsızlık, amacı yükselmek ve başkalarına yardım etmektir. Uğurlu sayıları 4, 8, 10, 84, 999, 915’tir. Uğurlu çiçekleri zerren, menekşe, kır çiçekleri ve kuşburnu; uğurlu kokuları sümbül, yasemin, menekşedir. Müzik olarak modern eserlerden hoşlanan burcun olası hastalıkları kalp ve kan dolaşımı hastalıkları ile yüksek tansiyondur. En iyi anlaştıkları burçlar İkizler ve Terazi’dir. Boğa, Aslan ve Akrep de anlaşamadığı burçlardır. Başarılı olacağı meslekler arasında: doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlık, sanat, yöneticilik ve organizatörlüktür. Koca burcunda olan ünlüler arasında Abraham Lincoln, Ajda Pekkan, George Kennedy, Jack Lemmon, James Dean, John Travolta, Amadeus Mozart bulunmaktadır.

AŞKTA KOVA

Kova burcu aşk yorumu olarak bakıldığında, karşı konulamaz derecede güzel bir aşk yaşamları olduğu görülür. Birlikte olmak istedikleri kişiyi mutlaka elde ederler. Genel olarak kısa ilişkiler tercih edip yaşasalar da bu durum zaman içerisinde değişebilir. Dürüstlükleri aşk yaşamlarında da etkisini gösterir; asla aşk yaşamında dolambaçlı davranmazlar, duygularını birlikte oldukları ya da olmak istedikleri kişiye direkt olarak ifade ederler.

İŞ YAŞAMINDA KOVA

Kova burcu iş yorumu yapılmak istenirse, her daim kendiişlerini yapmak istedikleri herkesçe söylenebilir. Kendiişlerini yaptıkları takdirde oldukça başarılı da olabilirler. Pratik zekaları iş yaşamını olumlu etkiler. Paraya olan sevgileri, paranın kendilerine özgürlük getirecek eğine olan inançlarından kaynaklanır. İş yaşamında başarılı olmak, kovalar için hiç de zor bir durum değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.