Burç Yorumları – Astroloji

Site Rengi

Başak Burcu’nun Genel Özellikleri

Başak Burcu’nun Genel Özellikleri

Topraktan Gelen Başak

  1. Başak Burcu’nun Genel Özellikleri

Yönetici gezegeni Merkür olan ve Toprak elementinden gelen Başak burcu; bereket tanrıları ile bir tutulmuştur. Zeus ve Astraia ile sembolize edilen burç, Astraia’nın adaletini de temsil etmektedir. Değişken nitelikte olan Başak burcu özellikleri, genel olarak; düzenli, titiz ve hep mükemmelliyetçi bir bakış açısıyla karşımıza çıkarlar. Genel olarak, duygusal değillerdir, mantıklarıyla hareket ederler. Güzel konuşur, güzel yazar ve zekaları; ortalamanın üzerindedir. Bu özelliğine rağmen, arka planda kalmak ve olayları perde arkasından yönetmek, genel tercihleridir. Baskı altında olduğu zamanlarda bile pratik çözümler üretmekte, onlardan iyisi yoktur. Aynı zamanda çalışmak ve sürekli hareket halinde olmak, temel prensiplerindendir. Boş geçen zaman, Başak burçları için büyük bir kayıptır. Yaşamını devam ettirebilmek için çalışmak zorundadırlar. Çünkü onlar, yaşamın anlamının çalışmak ve üretmek olduğunu düşünürler.

Başak burçlarının, en önemli özelliklerinden birisi de; analiz konusunda çok yetenekli olmalarıdır. Hayatlarına girecek insanı kendi bakış açılarıyla değerlendirmeden, kimseye kapılarını açmazlar. Olumlu değerlendirmeleri sonucunda hayatlarına aldıkları kişiye karşı çok anaç ve yardımsever davranırlar. Başak burcu insanları, genel olarak; güvenilir, dakik, mütevazi, kibar ve esprilidirler. Aynı zamanda kaygılı, alaycı, sinirlendiklerinde dillerine hakim olamayan ve mesafeli davranan insanlardır.

  1. Başak Burcu’nun Aşk Hayatı

Başak burcunun insanları, aşk hayatlarında etkilenmesi ve elde edilmesi zor insanlardır. Başak burcunun, kalbini fethetmek zordur. Onların farkedilmelerindeki en büyük etken; neşeli ve mütevazi tavırlarıdır. Duygusallıktan yana olmasalar da, sevginin önemini ve değerini bilen insanlardır. Kararsızlıktan ve kaostan hoşlanmamaları, onların aşk hayatları için birer artı değerdir. Fakat her Başak burcu insanının hayallerinde yarattıkları bir karakter vardır. Ve o kişiyi, deyim yerindeyse; ete, kemiğe bürünene kadar beklerler. O’nunla karşılaştıklarında ise kendilerini, O’na adarlar ve tutkulu birer aşık olurlar. Ama romantik ve sevgi dolu sözcükler, onların harcı değildir.

Başak’lar, evlilik konusunda biraz özgür ruhludurlar. Bunun nedeni de; maddi kaynaklarıdır. Faturalarını ödeyebileceği ve evini rahatlıkla yönetebileceği kadar parasının olması gerekir. Bu şartları sağlayamadığını düşünen Başak’lar, evliliğe sıcak bakmazlar.

Cinselliğe de, hastalık korkusu nedeniyle çok sıcak bakmazlar. Fakat titizliğine önem veren ve ten uyumunu yakaladığı kişi için çok şehvetli birer aşık olabilirler.

Kısaca Başak burcu aşk yorumu yapmak gerekirse; Başak burcu, kendi kendine yetebilir ama bir ilişki içindeki bulunmaz bir nimettir.

  1. Başak Burcu’nun İş Hayatı

Başak burçları; disiplinleri, ince eleyip sık dokumaları, matematik zekaları ve yoğun konsantrasyonları gibi özellikleri sayesinde çalışma hayatının temel taşlarındandır. Çalışmak, üretmek ve sorumluluk almak Başakların doğasında vardır. Yönetici ruhlu olmalarının yanı sıra, yaptıkları iş her ne olursa olsun, hakkıyla yerine getirirler. Ve karşılığını da beklerler. Çünkü Başak burcu, çalışır ama sadece para kazanmak için çalışır. İş konusunda da yardımsever ve dağıtıcı olan Başak, çalıştığı yerdeki herhangi bir problemi çözmeye gönüllü olur. Ama ister kendi çalışanı olsun, ister çalışma arkadaşı; dikkatsizliğe ve tembelliğe tahammülleri yoktur. Görev bilinçleri nedeniyle, yaptıkları işlerin kaliteli olmasını isterler. Her daim bir hedefleri vardır ve bu hedeflerini gerçekleştirmekten asla vazgeçmezler. Hijyen takıntıları yüzünden, meslek olarak sağlık sektörünü tercih etme olasılıkları yüksektir. Matematik zekaları nedeniyle; bankacılık veya istatistikçilik, konuşma ve yazma konusundaki yetenekleriyle; avukatlık, yazarlık veya editörlük de onlar için biçilmiş kaftanlardır.

Kısaca Başak burcu iş yorumu yapmak gerekirse; Başaklar parayı sever ve para kazanmak için sürekli çalışma hayatının içindedirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.