Burç Yorumları – Astroloji

Site Rengi

2020 Kahve Falı

05.01.2019
13.746
2020 Kahve Falı

2020 Kahve Falı

Kahve falı oldukça eski ve en çok inanılan kehanet yöntemidir. Özellikle Müslüman ülkeleri olmak üzere, Türkiye’de de oldukça ilgi görmektedir. Kahve falı, telvenin oluşturduğu şekiller ile yorumlanır. Kahve falı bakan kişiler, o şekillerle birlikte, içinden gelen hisle yorum yaparlar. Fal, çeşitli kurallar eşliğinde bakılmaktadır. Fal bakabilmek için uygun ortamın olması ve konsantre olunması gerekir. tabi ki herkes fal bakamaz ancak, hangi şekillerin ne anlama geldiğini öğrenerek fal bakabilmek ve zamanla geliştirmek mümkündür.

Fal için yapılması gerekenler

Yaygın olan inanışa göre, kahve falı bakılmadan önce, kahve içildikten sonra fincan ters çevrilir ve saat yönünün tersine göre üç kez çevrilir. Bu esnada bir dilek tutulur ve içeriye olacak şekilde ters çevrilir. Kahve falları genellikle eğlence amaçlı bakılmaktadır ve basit kuralları vardır. Kahve falının bakılabilmesi için soğuması gerekir. Soğuması için ise üzerine genellikle metal veya altın konulur. Bazı inanışlara göre fincanın üzerine konulan metaller, fincanın içerisindeki negatifliği önler ve olumsuzlukları önlemesi için konulur. Kahve falı için yapılması gerekenler sıralanacak olursa şöyle bahsedilebilir;

  • Bir niyet tutulur.
  • Fincan ters çevrilir.
  • Soğuması beklenir.
  • Soğuduktan sonra açılır.
  • İlk önce fincana, daha sonra tabağa bakılır.

Fal baktırmak için daha doğrusu baktıracağınız falı düzgün ve anlaşılır olması için, dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallardan şu şekilde bahsedilebilir;

  • Kahvenin telvesinin yeterli miktarda olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü az telve ile fal düzgün çıkmaz.
  • Kahveyi içerken daima aynı yerden içmek gerekir.
  • İçildikten sonra dipte kalan telve, karıştırılmamalı, çalkalanma malıdır. Falın şekillerinin karışmaması açısından bu önemlidir.
  • Kahve fincanı soğumadan kaldırılmamalıdır. Çünkü soğuyan telve fincana yapışır. Soğumadan açıldığında, şekiller kaybolur.

Kahve falı baktıra bilmek için, gelişen İnternet ve teknoloji şartları nedeniyle pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en çok kullanılanı ise 2020 kahve falı bakabilen İnternet siteleridir. Bu siteler aracılığıyla, evinizden içtiğiniz fincanın resmini çekerek, belirli bir ücret karşılığında, falınıza baktırmanız mümkündür. Fal bakımına genel olarak, günümüz şartlarına uygun şekilde bakılır. Yani gaz lambasında oturuyordun gibi bir tabir kullanılmaz, aydınlık bir yerde bulunuyorsun şeklinde anlatılır.

2020 kahve falı yorumları, yorumu yapan kişiye göre değişmektedir. Kahve falı baktırmak için, bu konuda hizmet veren bazı siteleri ziyaret edebilir, İnternet sitelerinden yardım alabilir veya fal bakmayı bilen arkadaşlarından ve çevrenizden yardım alabilirsiniz. İnternet aracılığıyla kahve falı baktıra bilmek için, arama motorlarına ‘2020 kahve falı bak şeklinde yazabilirsiniz. Bu sayede, karşınıza çıkabilecek sitelerden araştırma yaparak, hoşunuza giden bir falcıya, kahve falınızı yorumlatabilirsiniz.

Kahve falı nasıl bakılır

Kahve falına bakabilmek için ilk etapta telvenin rengine bakılmalıdır. Telvenin rengi koyu ise, kapatırken tuttuğunuz dilek olmayacak demektir. Ancak bu durum fincanın içindeki şekillerin durumuna bağlı olarak değişebilir. Eğer telvenin rengi açık ise, dileğinize hem kavuşacağınız, telvenin rengi ne açık ne de koyu değilse, dileğinize er ya da geç kavuşacağınız anlamına gelmektedir. Bir fincana birden fazla kişi bakarsa veya açılmış fincan tekrar kapatılırsa, fal bozulmuş sayılır.

Fal bakarken fincan sapından başlanarak, hayali olarak ortadan ikiye bir çizgi çizilir ve fincan iki kısma ayrılır. Bu hayali çizgi daha sonra enlemesine çizilerek, fincan dört parçaya bölünmüş olur. Dik olan çizginin sağ tarafındaki semboller pozitif, sol tarafındaki semboller ise negatif olarak yorumlanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.