Burç Yorumları – Astroloji

Site Rengi

2020 Maya Burcu Yorumları

28.10.2017
31.262
2020 Maya Burcu Yorumları

Günümüzde kullanmakta olduğumuz Gregorian takviminden daha doğru olduğu öne sürülen bir tarihlendirme sistemine sahip olan mayalar son derece sıra dışı özelliklere sahip insanlar olup kendilerine ait olan maya sistemi de bir kadar karmaşıktır. Maya takviminden oluşan maya burcu özellikleri temelde 260 günden oluşmakta ve aynı zamanda belirsiz bir 365 güne dayanmaktadır. Oluşturdukları kendilerine ait takvimlerini ay dönümüne uydurmak için kullanmışlardır.

Sistemleri, tıpkı diğer kültürlerdeki gibi güneş ve hareketlerine dayanmakta olup, bunun yanı sıra Venüs gezegeninin dairesel devrini de baz alarak hesaplamalarda bulunmaktadırlar.
Tüm bunların yanı sıra, maya burcu astrolojisi ve maya takviminin başlangıç tarihinin de tıpkı bizde olduğu gibi önemli bir olay baz alınarak oluşturulduğu ortadadır. Milattan önce 12 Ağustos 3114 tarihinde Mayalar için bu denli önem arz eden olay acaba neydi?

Bu önemli olayı, kesin hatları ile bilmemiz elbette ki mümkün değil. Aztekler ve Kızılderililer’i Hıristiyanlığa döndürme hırsına kapılmış olan İspanyollar, bu hevesleri uğruna mevcut tüm yazılı bilgileri ortadan kaldırdılar.

Astrolojiye meraklı okuyucularının için, 2020 maya burcu özellikleri ve maya burcunu hesaplama aracı, yazımızın devamında yer alacaktır. Bunun için bizi okumaya devam edin…

Maya Burçları ve Sahip Oldukları Özellikler

1) Timsah (İmiks): Yaratıcı fikirlere sahip, sürekli çalışmaktan keyif alan, enerji dolu, girişimci ve yaratıcı; aynı zamanda bazen agresif, son derece de hassas kişilik özelliklerine sahip olan kişilerdir.

2- Rüzgar (Ik): Son derece hareketli, iletişim kurma yönleri güçlü, kimi zaman karmaşık huzursuz ve çok yönlü kimseleri temsil eder.

3) Gece (Akbal): Karizmatik bir görünüme sahip, güçlü ve baskın karakterli, düşüncelerinde sabit olan kimseleri temsil etmektedir. Güven onlar için son derece önemlidir.

4) Mısır (Kan): Liderlik vasfına sahip, iletişimi yönü güçlü, çekici ve verimli insanları temsil eder.

5) Yılan: İradeli, ruhsal yönden güçlü ve dayanıklı, aşırılığı seven, karizmatik ve güçlü bireyleri temsil eder.

6) Ölüm (Cimi): Güveni önemseyen, ruhsal konulara yöneltmeyi seven, işbirlikçi ve fedakâr kimseleri temsil etmektedir.

7) Geyik (Manik): İşbirliğinden hoşlanan, barıştan yana olan, ilham sahibi, bağımsızlıkla alakalı sorunlar yaşayan kişileri temsil eder.

8) Tavşan (Lamat): Son derece zeki, her şeye merak duyan, enerji dolu, kuşkucu, gizemlere meraklı ve oldukça da hareketli kimseleri ifade eder.

9) Su (Muluç): Hayal gücü son derece hassa olan, sorumluluk almaktan hiç hoşlanmayan ve aynı zamanda da romantik kimseleri ifade eder.

10) Köpek (Ok): Güçlü bir iradeye sahip, toplum merkezli, iyi sadık ve sabırlı olan kişileri ifade eder.

11) Maymun (Çuen): Gösteriş sahibi ve oldukça ilgi çekici, hareketli, odaklanamayan ve derin olmayan kişileri ifade eder.

12) Süpürge (Eb): Kibar, yardımsever, eli açık, öfkesini i etmeyen ve aynı zamanda da barışçıl insanları ifade eder.

13) Kamış (Ben): Popüler ve ilgi çekici, güçlü yargılara sahip, katı ve hırslı kişilik özelliklerine ifade eder.

14) Büyücü (Iks): Hassasiyet sahibi, gizleyici özelliğe sahip, zeki ve karmaşık kişilik özellikleri.

15) Kartal (Men): Bağımsızlığına düşkün, azimli, cesur, çağı ilerisinde, teknik konulara yöneltmeyi seven, eleştirel. Bakış açısına sahip kimseleri ifade eder.

16) Baykuş (Cip): Reel, faydacı, sezgisel yönü güçlü, mücadele ruhuna sahip, vicdanlı kimseleri ifade eder.

17) Kuvvet (Kaban): Zihinsel yönden aktif, liderlik vasfına sahip ve gerektiğinde katı olabilen, pratik kimseleri ifade eder.

18) Bıçak (Etz’nab): Aile ve gruplara önem veren, çabuk öfkelenen kimseleri ifade eder.

19) Fırtına: Genç bir ruha sahip, huzursuz, geleneklere sadık, tıp psikoloji veya ruhsal konulara ilgi duyan kişileri temsil eder.

20) Yönetici (Ahau): İyi bir hayal gücüne sahip, yüksek beklentilere sahip, ilişkilerinde problemler yaşayan, hayal kırıklığına alışık kimseleri ifade eder.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.